Hotel Bambu Milla De Oro
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotel Bambu Milla De Oro Medellín erbjuder närhet till La Strada-gallerian, som ligger mindre än 5 minuters promenad bort. Det finns en parkering på plats och Wi-Fi i allmänna utrymmen.
Här bor du inom 6 km från Coltejer-skyskrapan och 800 meter från Santa Fe-varuhuset. Kulturella sevärdheter i området är Medellins museum över modern konst (2 km) och El Castillo Museum och trädgård (1 km). Santa fe's Zoo Park ligger cirka 10 minuters bilresa från Bambu Milla De Oro i Medellín. Om du reser långväga ifrån ligger Olaya Herrera flygplats 10 minuters bilresa bort.
Rummen vetter mot staden, och har plattskärms-TV med satellitkanaler och TV med flera kanaler samt minibar och te-/kaffebryggare. För gästernas bekvämlighet finns luftkonditionering. I badrummen finns en separat toalett och en dusch. Det finns också hårtorkar och handdukar.
När du bor på Hotel Bambu Milla De Oro kan du välja mellan olika matställen i närheten, som La Provincia, som ligger mindre än 300 meter bort, eller Fresh & Easy på 5 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Parque Del Artista Itagui4300 km
- Flygplatser
- Olaya Herrera flygplats3,7 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Bagageförvaring
- Valutaväxling
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Kortåtkomst
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Köksgeråd
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Rumsservice
- Hushållning
- Matinköpsservice
- Fax-/fotokopiering
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Byxpress
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
- Barnsängar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Olaya Herrera från Hotel Bambu Milla De Oro?
Det är 5 km mellan Olaya Herrera flygplats och Hotel Bambu Milla De Oro. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid Hotel Bambu Milla De Oro?
Gäster på Hotel Bambu Milla De Oro kan parkera sina fordon på privat parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Hotel Bambu Milla De Oro?
Gästerna på Hotel Bambu Milla De Oro måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Hotel Bambu Milla De Oro?
Det genomsnittliga rumspriset på Hotel Bambu Milla De Oro är 61$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Gästerna på hotellet kan betala med American Express, Mastercard och Visa samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta hotell?
På detta hotell kan gästerna välja mellan Klassiskt Fyrbäddsrum, Trebäddsrum och Svit.